O MNIE

Cześć, jestem Asia – żona, mama wspaniałej córki i świetnego syna, architekt i wieczna marzycielka.

 

Krótka historia

Z zamiarem założenia bloga nosiłam się kilka lat i zawsze na planach się kończyło. Pisanie pasjonowało mnie od dziecka, ale gdzieś z tyłu głowy zadawałam sobie pytanie “o czym ja właściwie mam stukać na tej klawiaturze?” Blog ugrzązł gdzieś w sferze marzeń… Zbierałam doświadczenia w pracy zawodowej, dojrzewałam jako kobieta, żona i mama. I marzyłam – o rozwijaniu się na wielu płaszczyznach, o odnalezieniu w końcu pomysłu na siebie, o jakimś wspólnym mianowniku łączącym to, co mnie inspiruje i napędza do działania.

W końcu, we wrześniu 2015 roku, rozpoczęłam tę przygodę. Powstało kilkanaście postów… i ugrzęzłam znowu. Osobiste doświadczenia, założenie własnej działalności gospodarczej pochłonęły mnie tak bardzo, że blog odłożyłam na margines codzienności. Czułam, że nie do końca w tym kierunku chcę iść. Że tematyka, którą poruszam (a może bardziej – sposób, w jaki to robię), nie przekazuje tego, co gdzieś głęboko we mnie tkwi.

Jestem osobą, która lubi próbować nowych rzeczy, rozwoju potrzebuje jak powietrza i co chwilę testuje możliwości nauki, doskonalenia się.

Jestem także osobą, która czasem bierze na siebie zbyt dużo, rozpędza się maksymalnie i w tym pędzie zapomina o sobie, swoim komforcie i priorytetach.

Dlatego powstał ten blog w jego obecnej formie – jako zbiór inspiracji do kreatywnego, ale jednocześnie świadomego życia.

Co tutaj znajdziesz?

Określenie “kreatywne” wielu z nas kojarzy się z czymś wielkim, nieziemsko pomysłowym, unikatowym, niekonwencjonalnym… To trochę zniechęca do działania, no bo jaka ze mnie kreatywna osobistość, skoro nie jestem ani artystką, ani pisarką, ani chociażby twórczynią biżuterii hand made?

Chciałabym odczarować ten mit – pragnę, żeby kreatywność skojarzyła Ci się z małymi, codziennymi czynnościami, które popychają Cię do przodu. Które sprawiają, że się uśmiechasz i jesteś z siebie zadowolona. Które pomagają lepiej się zorganizować, żeby mieć więcej czasu dla siebie i swoich przyjemności. Być może, tak jak ja, jesteś zabieganą mamą, która musi łączyć kilka ról i trzymać w ryzach cały ten rozgardiasz – pomyśl sobie, jaka musisz być kreatywna, żeby to wszystko dobrze hulało! 🙂

Świadomość naszych działań ma polegać na tym, że wiemy, po co coś robimy, jaki jest tego sens i dalsze konsekwencje. Co nam to daje? Z jednej strony bombarduje nas nadmiar informacji i przekaz “możesz wszystko!”, z drugiej pojawiają się głosy, żeby zwolnić, nie oczekiwać za dużo od życia, cieszyć się tym, co mamy. Ja chcę Ciebie i samą siebie zainspirować do tego, żeby wybierać świadomie to, co do nas pasuje – do naszej sytuacji życiowej i materialnej, potrzeb i oczekiwań. Żeby wybrać, kiedy i w czym chcę się jednak rozpędzić i maksymalnie się rozwinąć, a gdzie chcę zwolnić, gdzie całkiem odpuścić. Jestem przeciwnikiem robienia wszystkiego za wszelką cenę, ale jednocześnie chcę od życia czerpać i stale się rozwijać.

 

Dlaczego mój blog?

Nie jestem coachem ani psychologiem. Nie mam wykształcenia z dziedziny zarządzania (projektem, czasem, sobą w czasie – niepotrzebne skreślić). Jestem architektem z własnym biznesem, który wykonuję w domu, mamą dwójki dzieci, żoną. Ciągle się uczę, ciągle się inspiruję i staram się te inspiracje wprowadzać do mojego życia – czasem się sprawdzają, czasem nie. Czasem mi się zwyczajnie nie chce 😉 Staram się być jednak autentyczna, nie kreować się na eksperta (chyba, że jako architekt), lecz podzielić się z Tobą, droga Czytelniczko, własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniem. Jeśli Tobie ten blog pomoże w codzienności, zainspiruje lub chociaż rozweseli, będę bardzo usatysfakcjonowana i niezmiernie wdzięczna, jeśli zechcesz się ze mną tym podzielić.

 


 

WSZYSTKIE ZAWARTE NA BLOGU TREŚCI SĄ MOJĄ WŁASNOŚCIĄ – ZABRANIAM ICH KOPIOWANIA, EDYCJI ORAZ ROZPOWSZECHNIANIA